Türkçe | English

Kurumsal

SEKTÖRLER

Tarım ve Hayvancılık Kilis'te Tarım'a Yatırım Yapmak İçin 10 Neden Organik Tarım Adım Adım Organik Tarım Organik Tarımda Desteklemeler Organik Zeytincilik Üzümcülük Bibercilik Sanayi Yenilenebilir Enerji GES Önlisans Alma Süreci GES Önlisans Başvurusunda İstenen Belgeler GES Lisans Alma Süreci GES Lisans Başvurusunda İstenen Belgeler

Yenilenebilir Enerji

Güneş enerjisi, sahip olduğu potansiyel ve kullanım kolaylığı ile diğer yenilenebilir enerji kaynaklarına kıyasla daha kolay bir şekilde yaygınlaşabilecek bir fırsata sahiptir. Yıllık yaklaşık olarak ortalama 2.945 saat güneşlenme süresine sahip olan Kilis bu potansiyeli ile Türkiye'de önde gelen iller arasında yer almaktadır (http://www.eie.gov.tr, 2014).

Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir. Özellikle 1970’lerden sonra gelişen güneş enerjisini kullanabilme teknolojisi sayesinde güneş enerjisi sistemleri maliyet açısından düşme göstermiş ve bugün yaygın olarak kullanılabilmektedir. Bugün güneş enerjisinden su ısıtma yönteminin olmasının yanında fotovoltaik pillerle güneş enerjisinden elektrik üretimi de oldukça yaygınlaşmıştır (http://www.eie.gov.tr, 2014).


Copyright 2014 KİYDO

Anasayfa   |   İletişim

Şehitler Mahallesi Canbazlar Sokak No:9 Merkez/ KİLİS

Tel : +90 348 814 51 98 Fax : +90 348 814 51 98 E-mail : info@investinkilis.gov.tr