Türkçe | English

Kurumsal

Şehrin Geleceğine Dönük Projeler

 • Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi 

  Türkiye’de iki şehir arasında kurulması açısından bir ilke imza atılan Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB, yatırım alanı sıkıntısı çeken Gaziantep sanayisine genişleme imkanı sağlayacağı gibi Kilis ilinin kalkınmasına ve sanayisinin gelişmesine ivme katacağı öngörülmektedir.

  Gaziantep ve Kilis sınırında ortaklaşa yapılacak Polateli-Şahinbey Tekstil İhtisas OSB, 35 milyon metrekarelik alanı kapsayacak ve alan açısından Türkiye’nin en büyük OSB’si olacaktır. Kilis iline 22 km Gaziantep iline ise 35 km mesafede bulunmaktadır. İlk etapta Kilis ilinde 14 milyon 300 bin metrekarelik alanda başlatılacak yeni OSB, 6’ıncı bölge teşviklerinden yararlanacaktır.

 

 

 • Gaziantep - Polateli - Hassa - Dörtyol Otoyol ve Tünel Projesi

  Hazırlık aşamasında olan bu proje ve Polateli OSB Kilis ve Gaziantep Sanayi açısından hayati öneme sahiptir. Bu proje ile Polateli OSB’den İskenderun Limanına ulaşım bir saate inmesi planlanmaktadır. Otobanın uzunluğu 100 km iken 9 adet tünelin söz konusu proje kapsamında yapılacağı öngörülmektedir.

 

 

 • Gümrük Tesisleri Bağlantı Yolları ve Hudut Kapıları Yolları

  Söz konusu proje ile sınır kapılarına giden yolların genişletilerek lojistik faaliyetlerinin daha hızlı sürelerde ve daha konforlu bir şekilde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 2017 yılında ihale edilmiş olup yol çalışmalarına başlanması öngörülmektedir.

 

 

 • (Kilis-Hassa) Ayrımı - Musabeyli - Nurdağı Yolu Projesi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı verilerine göre 2018’de başlanan bu projenin 2020 yılında tamamlanması planlanmaktadır.

  Proje Bedeli : 119.851.000 TL olup uzunluğu 59 km’dir.  

  Sathi Kaplama Tek Yol olan projenin 46 km’si Gaziantep İli sınırları içerisindedir. Yolda projenin uygulanması ile 6 km kısalma sağlanacaktır.


Copyright 2014 KİYDO

Anasayfa   |   İletişim

Şehitler Mahallesi Canbazlar Sokak No:9 Merkez/ KİLİS

Tel : +90 348 814 51 98 Fax : +90 348 814 51 98 E-mail : info@investinkilis.gov.tr